O nás

něco málo o tom, kdo jsme

Naše oblíbené rostliny:
Cornus kousa Schmetterling, Liquidambar styraciflua a Pinus flexilis Vanderwolf’s Pyramid

To jsme my, tým Rterra. Renáta, Tomáš, a labrador Albert (to je náš šéf). Všechno začalo před deseti lety u osazování truhlíků.

V roce 2018 jsme našemu zahradničení chtěli dát konkrétní podobu a název, takže vznikla značka Rterra. Dnes máme za sebou 36 velkých realizací a nepočítaně malých.

K zahradám přistupujeme intuitivně, zahradní design vnímáme jako bytostně tvůrčí obor, jako umění. V momentě, kdy vstoupím na novou zahradu nebo terasu, začne se v mé hlavě točit film o novém prostoru. Stojím na tom novém, často ještě neupraveném místě, a vidím, jaký může být výsledek. Pak už ho „jen“ vytvořit! Mezi první návštěvou a finální zahradou je poměrně dlouhý čas.

Každá spolupráce začíná seznamem vhodných rostlin, ze kterých si klient vybírá, čímž dává do zahrady svou energii, a není jen pasivním článkem procesu.

Zároveň, jak já ráda říkám, dostanou rostliny nový domov. Jsou to živoucí bytosti, takže ke každé z nich přistupujeme s láskou a respektem, snažíce se najít pro ni to nejlepší místo. Celý proces je vlastně jedna veliká improvizace, spousta změn a nových nápadů, podle toho, jak se prostor stále otevírá a mění pod rukama.

To je na té práci nejkrásnější, tvořit, vymýšlet, vidět za sebou výsledek, a vše v souladu s přírodou (smýšlíme ekologicky a šetrně, nepoužíváme chemii, snažíme se hospodařit s vodou, nepoužíváme plasty). Líbí se mi pocit, že rostliny, které vysadím, tu budou až já už tu nebudu. Je to něco, co po mně zůstane. Zato vožení koleček bych si nechala klidně ujít:))

Naše oblíbené rostliny:
Cornus kousa Schmetterling, Liquidambar styraciflua a Pinus flexilis Vanderwolf’s Pyramid